top of page
Search

Aicina novērtēt brīvību un atbalstīt savējos

Updated: May 8, 2023

“Šodien, svinot Latviju, patiesi no sirds novērtējam, ka mums ir sava brīva un neatkarīga valsts, ka mums ir skaidras debesis un mēs nedzirdam sirēnas, kas liek doties uz patversmēm,” šādi pie tautiešiem Lielbritānijā vērsās Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Ivita Burmistre, uzrunājot sanākušos 1.maija svinībās.


Stenlija parkā Liverpūlē 1. maijā plaši tika atzīmēta Latvijas Satversmes sapulces sasaukšanas 103. gadadiena. Vēstniece atgādināja, ka maijs latviešiem nav tikai Valsts svētku mēnesis. Maijā Latvijā ienāk hokeja neprāts un “Eirovīzijas” dziesmu konkurss. “Mūsu tautas stiprums ir tajā, ka mēs atbalstām savējos, vai tas būtu hokejs, futbols vai basketbols vai mūsu sasniegumi mūzikā vai mākslā, jo savējie ir jāatbalsta vienmēr,” uzsvēra I. Burmistre.


Pasākuma īpašie viesi bija grupa “Sudden Lights”, kas pārstāvēs Latviju “Eirovīzijā”. Puišus uz Apvienoto Karalisti atvedis tieši starptautiskais dziesmu konkurss, kuram šogad būtu vajadzējis norisināties Ukrainā. “Sudden Lights dalībnieki atzina, ka Anglijā viesojas pirmo reizi, taču tieši Liverpūle viņiem ir sirdij tuva vietējo leģendu – grupas “Bītli” – dēļ. “Ja nebūtu “Bītlu”, iespējams, nebūtu “Sudden Lights”,” ar smaidu atzina vokālists Andrejs Reinis Zitmanis.

Vietējās diasporas sociālā medija “Laiva” pārstāvis Uldis Balodis norādīja, ka Lielbritānijā dzīvo 150 tūkstoši latviešu, un kopā ar grupas puišiem aicināja tos visus piedalīties “Eirovīzijas” balsošanā.


Par latvisku atmosfēru pasākumā gādāja vietējās diasporas tautas deju kolektīvs “Kamoliņš” un vokālais ansamblis “Dūdalnieki”. Savukārt Telfordas novusa klubs bija sagādājis novusa galdus, lai latviešu nacionālo sporta veidu varētu izbaudīt ikviens interesents. Sanākušie cienājās ar speķa pīrādziņiem, milzu kliņģeri un citiem gardumiem, uzsaucot tostu: “Par lielu un stipru Latviju!”

Foto: Uldis Balodis

Autors: Gunita Lagzdiņa-Skroderēna

medijslaiva@gmail.com

8 views0 comments

Comments


bottom of page