top of page
Search

Desmitajā konkursā “Protu? Protu!” galvenā balva kora “LABKĪ” Dublinas grupai ar dziesmu “Ričijs Rū"

Pagājušajā nedēļas nogalē Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) Facebook lapā tiešsaistē norisinājās 10. Latviešu bērnu un jauniešu talantu konkurss “Protu? Protu! Šogad galveno balvu sīvā konkurencē ieguva LBĪ bērnu un jauniešu apvienotā kora “LABKĪ” Dublinas jaunākā grupa ar dziesmu “Ričijs Rū ar ģitāru”. Kā konkursa laikā atzīmēja žūrijas pārstāve Anita Geidāne (mūziķe, mkomponiste, bērnu studijas “Varavīksne” vadītāja no Latvijas): “Šo priekšnesumu izvēlējāmies galvenajai balvai, jo tajā tika atspoguļots viss - gan intonatīvi tīrs dziedājums, gan jaunumi mūzikā repertuāra izvēlē, gan horeogrāfija un skatuves tēli, sinhroni izstrādātas kustības, laba dikcija.“


Šogad konkursā piedalījās ļoti liels skaits dalībnieku, kopumā 40 priekšnesumi. Bērni un jaunieši pieteicās gan no Īrijas, gan Ziemeļīrijas, gan Anglijas un Gērnzijas salas. No tiem seši priekšnesumi ieguva maksimālo punktu skaitu žūrijas vērtējumā - Ralfs Miķelsons ( kategorijā dziesma ), skolotājas Evita Makšus un Viktorija Miķelsone, Marta Paegle ( kategorijā deja, mākslas vingrošana ), skolotājas Olena Punt, Evita Paegle, Nathanael Moleli ( kategorijā dziesma ), skolotājas Vineta Ranka un Maija Moleli, Maikls Feldmanis ( kategorijā dzeja ), skolotājas Vineta Makšus un Ilvija Feldmane, LBĪ skola “Jumītis” ( kategorijā dzeja, proza ), skolotāja Antra Eisaka, LBĪ kora “LABKĪ” Dublinas grupa ( kategorijā dziesma) , skolotāja Inguna Grietiņa - Dārziņa ar dziedātāju vecāku atbalstu.


Konkursā kā allaž notika arī skatītāju balsojums. Šogad skatītāju balvu ar 719 skatījumiem ieguva BDK “Dzirnaviņas” jaunākā grupa, skolotāji Digna Miščenko un Roberts Eglītis, ar 586 skatījumiem vecuma grupā 13-18 gadi skatītāju balvu ieguva Artūrs Frīdenbergs, ar 394 skatījumiem vecuma grupā 8 - 12 gadi skatītāju balvu ieguva LBĪ kora “LABKĪ” Dublinas jaunākā grupa, ar 366 skatījumiem vecuma grupā 5 - 7 gadi skatītāju balvu ieguva Emīls Saulītis.


Konkursu atklāja LR vēstnieks Īrijā Jānis Sīlis, uzsverot, ka jau iesūtot savus jaunos video konkursam, visi bērni un jaunieši ir uzvarētāji un novēlēja visiem veiksmi konkursā un saglabāt savu latvietību. Sirsnīgi pateicības vārdi gan no vēstnieka, gan dalībnieku ģimenēm tika veltīti arī konkursa organizatoriem ar pateicību, ka šāds konkurss tiek rīkots jau desmit gadus, dodot bērniem iespēju individuāli un grupās demonstrēt savus talantus uz skatuves.

Konkursa gaitā varēja vērot gan priekšnesumus, gan dzirdēt pašu dalībnieku stāstījumus, kas vislabāk paticis, veidojot video konkursam un kas varbūt sagādājis lielu piepūli. Arī profesionālā žūrija sniedza gan savus komentārus, gan ieteikumus konkursa dalībniekiem, vecākiem un skolotājiem. Pateicības par jaukajiem un ļoti pārdomātajiem priekšnesumiem izteica arī žūrija un novēlēja nākošajā gadā, klātienes pasākumā, īsti izpriecāties un nosvinēt konkursa jubileju.


Konkurss kā katru gadu noslēdzās ar kopīgu “Protu?Protu!” Himnas dziedāšanu, tās autores Ingunas Grietiņas - Dārziņas un himnas tapšanas iedvesmotāju Alises un Olivera Bogdanovu izpildījumā.


Uz tikšanos 2023. gada februārī!


Foto no LBĪ arhīva

Konkursu rīkoja Latviešu Biedrība Īrijā, atbalstīja LR Ārlietu Ministrija un LR vēstniecība Īrijā.


6 views0 comments

コメント


bottom of page