top of page
Search

Jau 8. reizi diasporas amatierteātri tiksies festivālā “LAIPA”

No 21. līdz 23. oktobrim Oslo notiks 8. diasporas amatierteātru festivāls “LAIPA”. Tajā piedalīsies 8 amatierteātri no 7 valstīm - Anglijas, ASV, Beļģijas, Islandes, Latvijas, Norvēģijas un Vācijas. Festivālā aktieri spēlēs latviešu autoru lugas un varēs piedalīties ar skatuvi saistītās, taču tematiski atšķirīgās meistarklasēs. Tās vadīs teātra profesionāļi no Latvijas. Eksperti ar aktieriem pārrunās arī viņu izrādītās izrādes, tādējādi palīdzot celt viņu sniegumu.


Festivāls noris ļoti draudzīgā un ģimeniskā vidē - dalībnieki viens otru atbalsta un iedrošina. Festivāls “LAIPA” ir unikāls notikums diasporas amatierteātriem. Ar savu formātu tas ir ieņēmis stabilu vietu gada notikumu kalendārā. “LAIPA” nereti kalpojusi par universālu instrumentu – lai taptu, lai saņemtos laikā, kad nav gājis viegli, lai augtu un turpinātu būt! Šogad festivāla simbols ir īpašais olimpiskais tramplīns, kas simbolizē atspēriena punktu, sava veida skrejceļu pretim jaunajam, izzinot savas spējas.

Festivāls “LAIPA” ir ceļojošs – katru gadu to organizē kāds no diasporas amatierteātriem. 2021. gada festivāls notika Minsterē, bet nākamā festivāla norises vietu paziņos “LAIPA 2022” noslēgumā. Šī gada festivālu rīko Oslo latviešu amatierteātris “O`Latte” režisores Ievas Melbārdes vadībā.

Diasporas amatierteātru festivāla pirmsākumi meklējami pirms astoņiem gadiem Bredfordā, Lielbritānijā, kad to organizēja teātra trupas “Saulespuķe” vadītāja Gita Robalde. Gitas ceļa vārdi šī gada festivālam: “Esmu bezgala priecīga, ka diasporas amatierteātru festivāls “LAIPA” ir dzīvs, dzīvotspējīgs, neskatoties ne uz kādām pasaulīgām vai mazākām kataklizmām. Festivāls notiks jau astoto reizi, pateicoties domubiedru neatlaidīgam, ilgtspējīgam un radošam ieguldījumam. “LAIPA” ir un vienmēr būs ikgadēja radoša pārrobežu satikšanās darbībā, attīstībā un draudzībā!”

Nosaukumu “LAIPA” festivāls ieguva tā otrajā gadā. Toreiz tas norisinājās Latvijā – Birzgalē pie amatierteātra “Laipa”. Tā nu jau astoņus gadus šis festivāls nes šo skanīgo latviešu vārdu un ir kā laipa, kas savieno tos, kuri mīl teātri, kuri turpina kopt latviešu kultūras tradīcijas arī svešumā. Savukārt Birzgales amatierteātris “Laipa” vienīgais teātris no Latvijas, kas piedalās festivālā.

“LAIPA 2022” organizatorteātra “O`Latte” režisore Ieva Melbārde par šīgada festivālu saka: “Es ļoti vēlos, lai Laipa 2022 kļūtu par iedvesmas avotu radošumam, sava potenciāla un spēju izzināšanai, prasmju slīpēšanai un motivācijas, entuziasma uzturēšanai. Un, protams, sirdssilta kopā būšana, savienojoties priekā un mīlestībā pret teātra mākslu, dziesmu, vienam pret otru. Sadraudzība pāri robežām, no sirds uz sirdi bez konkurences, sacensības, atbalstot, ceļot un stiprinot ticību sev un savai varēšanai. Lai top mīlestībā!”

Festivāls “LAIPA” nebūtu iespējams bez liela Eiropas Latviešu apvienības un PBLA atbalsta. Pateicamies Latvijas Republikas Ārlietu ministrijai par finansiālu atbalstu.


Papildu informācijai:

Ieva Melbārde

E-pasts: ievam71@gmail.com


32 views0 comments

Commentaires


bottom of page