top of page
Search

Jautrā atmosfērā ieskandina Ziemassvētkus

Ar dziesmām, dejām, teātra uzvedumu un Ziemassvētku vecīša ciemošanos bērni un vecāki no latviešu diasporas Anglijā ieskandināja Ziemassvētkus.


Ziemassvētku pasākums “Kā pasakā” norisinājās sestdien, 16. decembrī, Vitkombas kultūras namā, informē pasākuma galvenie organizatori Uldis un Elīna Baloži. Sanākušos ar koncertu priecēja mūziķi Zigurds Šusters un Ance Kazāka, kuri pirmo reizi uzstājās kā duets. Priekšnesumu bija sagatavojuši arī mazie dejotāji no BJDK “Kaķīši”. Ciemos bija atbraucis arī Burtonas latviešu amatierteātris “Strops” ar savu jaunāko leļļu izrādi “Rūķīša Pūķīša piedzīvojumi”. Kā īpašs šī pasākuma pārsteigums bērniem bija pavisam jauna (tikko no tipogrāfijas) rakstnieces Aivitas Skābarnieces grāmata “Rūķīša Pūķīša Ziemassvētki”, ko pati autore izsniedza katrai ģimenei, kura bija ieradusies uz pasākumu. “Mans iedvesmas avots ir mani bērni un mazbērni. Tā arī radās Rūķītis Pūķītis, kādā no mūsu kopējām rotaļām ar mīkstajām mantiņām. Lai arī bija vasara, nez kāpēc mēs uzbūrām Ziemassvētkus un tā nejauši spēlējoties radās stāsts, ko ilustrātore Perchik atdzīvināja grāmatiņā “Rūķīša Pūķīša Ziemassvētki”!” ar prieku stāsta Aivita. Apmeklētājiem bija iespēja tikties ar grāmatas ilustratori Valeriju Paukovu (Perchik), kura izrādīja savas ilustrācijas un speciāli šai izrādei bija uzšuvusi Rūķīša Pūķīša lelli.


“Kopumā pieteicās 38 bērni, 28 ģimenes. Visi kopā dziedājām un skaitījām dzejolīšus Ziemassvētku vecītim, lai tiktu pie gardām paciņām, un riktīgi izpikojāmies kopā ar Polārlāci,” gandarīta par paveikto ir Elīna. Viņa pateicas savai rūķu komandai: pasākuma vadītājai Modrītei Reinei, leļļu teātra režisorei Aivitai Skābarniecei un čaklajai virtuves saimniecei Laurai Bērziņai, kas gādāja visiem karstos dzērienus.


Taču paldies pienākoties ne tikai šīm rūķītēm. “Mēs ar vīru oktobrī noīrējām kultūras nama telpas un sākām plānot pasākuma programmu. Decembra sākumā sapratām, ka ar ģimenes budžetu šo pasākumu nepavilksim,” Elīna stāsta. “Tad kādā pusnaktī pēc kārtējā pasākuma radās ideja, ka mēs, lai nosegtu visas izmaksas un bērniem pasākums un paciņas būtu par brīvu, varētu savākt vajadzīgo naudu no latviešu uzņēmējiem Anglijā. Izveidojām sarakstu un sākām apzināt cilvēkus. Mums par lielu pārsteigumu, atsaucās privātpersonas ne tikai no Anglijas, bet arī no Latvijas.” Pasākumu ar ziedojumiem atbalstīja Miks Vizbulis no “Amber Staff LTD”, Svetlana Liepa no “Lion Laser Art”, Vilnis Baiks no “VB Distillery LTD”, Uldis Balodis no “Laiva LTD”, Anastasia Fox no “Anastasia Fox Consultancy”, Alens Liepiņš no “Liepins Club LTD”, Agnese Bērziņa no “Magic Marketplace LTD”, Elīna Beet no “11 Element LTD”, Rita Kremkova no “Digital Accountant”, Iveta Sūna no ''Latvian Community Association in the UK'', Lija Baha-Kaufmane, kura ir “Palīdzēsim viens otram” koordinatore, Apvienotās Karalistes Novusa federācija, galda spēļu klubs “Čiekurs”, Dainis Cekuls no Telfordas novusa kluba, novusa klubs “Čangaļi”, novusa un galda spēļu klubs “Black Horses”, Apvienotās Karalistes zolmaņi, Anna Kļaviņa, Imants Čaklais, Laila Jaska, Meldra Guza, Elita Gavale, Oskars Killo, Vanese Bandere, Aigars Opihtins, Māra Druvnese, Ziedonis Barbaks un Mārtiņš Vanags.


Pēc pasākuma organizatori saņēma sirdi sildošas atsauksmes un jautājumus vai arī nākamgad rīkosim šādu pasākumu. Novēlam visiem pirecīgus Ziemassvētkus un veiksmīgu mums visiem Jauno Pūķa gadu!


Foto autors: Elīna Balode


Informāciju sagatavoja

Gunita Lagzdiņa-Skroderēna,

sociālā medija “Laiva” pārstāve


21 views0 comments

Comments


bottom of page