top of page
Search

Līgo daudzviet Apvienotajā Karalistē, bet īpaši jestri – Aptonā

Jāņu svinības šogad Apvienotajā Karalistē norisinājās vairākas vietās. Viena no tām bija Aptona pie Severnas, kur notika sociālā medija “Laiva” organizētā zaļumballe tautiešiem Anglijas dienvidrietumos. Uz pasākumu bija ieradušies vairāk kā 130 viesu, tostarp Anglijas iedzimtie, kā arī četri suņi un viens kaķis.


Foto: Agnese Ločmele Bērziņa


Pasākums norisinājās divas dienas (video). Sestdien apmeklētāji ieradās, iekārtojās teltīs, bērni izbaudīja ūdens pistoļu priekus, apmeklēja lielo sivēnmāti un aitas, kas turpat blakus pļavai atradās. Organizatori bija sarūpējuši arī interesantas izklaides: bija iespēja uzspēlēt, piemēram, novusu, tautasbumbu, sacensties virves vilkšanā, celtnieku stafetē un olu mešanā. Bērni tika pie ābolu groza un par brīvu visas dienas garumā varēja izlēkāties piepūšamajās atrakcijās.


Īpaši tika godināti pāri – divas Agneses un divi Jāņi, kuriem šajā svētku laikā iekritušas kāzu jubilejas. Kad saule sāka rietēt, tika iedegts svētku ugunskurs, kas turpināja degt līdz pat pasākuma beigām. Zaļumballi lustīgi iekustināja TDK ''Rokraksts'' gan ar savu priekšnesumu, gan ar dančiem, iesaistot visus dancotgribētājus. Pāri ugunskuram nakts gaitā lēca gan mazi, gan lieli jāņubērni. Izturīgākie līgotāji pie ugunskura sēdēja visu nakti, dziedot dziesmas ģitāras pavadījumā.

Svētdienas rītā dāmas pie ugunskura grieza sastāvdaļas soļankai, ar kuru tika cienāti pasākuma viesi. Pametot pasākumu, viesi pateicās organizatoriem par jautriem, sirsnīgiem un ģimeniskiem svētkiem un izteica vēlmi apmeklēt arī nākamā gada zaļumballi.


“No brīža, kad mēs ieradāmies, draudzīgā atmosfēra lika mums justies kā pašā Latvijas sirdī!” gandarīta bija Anastasia Fox, kurai vislabāk patikusi sanākušo tautiešu kopdeja.


Arī Kristīne Uzkurele pauda sajūsmu par pasākumu: “Brīnišķīgie cilvēki, ābolīši bērniem, siera siešana, soļanka, sadziedāšanās pie ugunskura, feinā mūzika un dejotāju iesaistīšanās publikas izdancināšanā bija tas, kas šo pasākumu padarīja īpašu.”


Līgotāju vajadzībām tika iegādātas tualetes: viena bērniem un pa piecām sievietēm un vīriešiem. Par šādu organizatoru rīcību pozitīvi izteicās visi apmeklētāji. Iebraucot teritorijā, katrai ģimenei tika izsniegts pa maisam ar lūgumu atkritumus pašiem paņemt līdzi, līdz ar to pļava tika atstāta absolūti tīra.


Organizatori Elīna un Uldis Baloži teic lielu paldies visiem svētku dalībniekiem un arī tiem, kuri visādi atbalstīja pasākumu: Oskaram Radumam par latviskāko grilu, Uldim Šteinbergam par gaļu cepšanai, siera sējējai Ārijai Baikai, skatuves rotātājai Agnesei Bērziņai-Ločmelei, ozollapu vainagu pinējai Agnesei Bernerei. Nepieciešamo pusnakts maģisko sveču liešanai sarūpēja “Magic Marketplace”, savukārt par mūziku visa pasākuma laikā gādāja muzikālā apvienība “Melodija” un “Amatniek'” - Kaspars Daņiļevičs un Egīls Barans.


Galda spēļu klubs "Čiekurs" bija savus novusa galdus nolikuši pašā pļavas vidū, savukārt Bilstonas novusa klubs “Čangaļi” bija tie cilvēki, kas ierādīja, kā jāspēlē novuss. TDK “Rokraksts” priecēja ar skaistu deju un iesaistīja jautros dančos arī apmeklētājus. Liene Bleive iemūžināja pasākumu putna lidojuma ar dronu. Bet “VB Distillery” sagādāja dāvanas kāzu gadadienu svinētājiem.


Informāciju sagatavoja

Gunita Lagzdiņa-Skroderēna,

sociālā medija “Laiva” pārstāve

66 views0 comments

Comments


bottom of page