top of page
Search

Noskaidroti diasporas komandu spēles „Cietie rieksti latviešiem pasaulē” asākie prāti

Latviešu valodas aģentūras organizētā prāta spēļu turnīra „Cietie rieksti latviešiem pasaulē” finālā sacentās deviņas komandas: „Salento sievas” (Itālija), „Riextu Riexti” (ASV), „Nu? ” (Norvēģija, Vācija), „Griselykke” (Norvēģija), „Zibenītis KLIK” (Zviedrija), „Nezinīši Īrijā” un „Selbridžas gulbji” (Īrija), „Kalna lemuri” (Lielbritānija) un „Prāgas riekstkoži” (Čehija).Finālspēlē komandas meklēja atbildes uz 30 āķīgiem jautājumiem, gan izzinot latviešu valodu, dziesmas, dejas, rotaļas, nozīmīgus statistikas datus, gan ieskatoties tuvākā un tālākā Latvijas nākotnē. Ja komandu sniegtās atbildes pielīdzinām pasaulē pieņemtajam intelekta koeficienta (IQ) mērījumam, tad visas komandas iegūst raksturojumu „ģēnija intelekts”. Finālspēlē īpaši pārsteidza komandas „Kalna lemuri” (Lielbritānija) un „Griselykke” (Norvēģija), kas neapstājās pie šī raksturojuma un devās vēl augstāk, sasniedzot Stīvena Hokingsa, Garija Kasparova, Bila Geitsa un Kventina Tarantino IQ līmeni – pareizas atbildes uz visiem finālspēles jautājumiem! Vienīgais risinājums situācijā, kad spēlē ģēniji, ir paļauties uz veiksmi un nejaušību, tādēļ uzvarētāji tika noteikti loterijā.


Sveicam 1. vietas ieguvējus komandu „Griselykke” (Norvēģija), 2. vietas ieguvējus komandu „Kalna lemuri” (Lielbritānija) un 3. vietas ieguvējus komandu „Zibenītis KLIK” (Zviedrija). 1. vieta balvā saņems grāmatu e-veikala „Jānis Roze” elektronisko dāvanu karti 150 eiro vērtībā, 2. vieta un 3. vieta – dāvanu karti 100 eiro vērtībā.


Kā uzsver spēles dalībnieki, dalība spēlē ļauj izzināt Latviju, apliecināt savu mīlestību un piederību, stiprināt draudzību ar citiem diasporā dzīvojošajiem un, protams, izjust azartu un uzvaras garšu, kas pavada ikvienu spēli un padara rudeni par mīļāko gadalaiku! „Sirds straujāk sitas un smaids iezogas sejā, dzirdot frāzi „Cietie rieksti latviešiem pasaulē”,” lūk, tas ir īstena latvieša raksturojums!


Aicinām izmantot spēļu „Cietie rieksti latviešiem pasaulē” ierakstus, asinot prātu un gatavojoties nākamā gada turnīram. Uz tikšanos!


Spēļu turnīru organizē Latviešu valodas aģentūra sadarbībā ar prāta spēļu zīmolu „Cietie rieksti”. Latviešu valodas aģentūra ir izglītības un zinātnes ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras darbības mērķis ir veicināt latviešu valodas – Latvijas Republikas valsts valodas un Eiropas Savienības oficiālās valodas – statusa nostiprināšanu un ilgtspējīgu attīstību. Viens no Latviešu valodas aģentūras uzdevumiem ir sniegt atbalstu latviešu diasporai ārvalstīs latviešu valodas apguvē un valodas saglabāšanā.Sīkāka informācija

Liene Valdmane

Latviešu valodas aģentūras metodiķe

+371 22144144


3 views0 comments

コメント


bottom of page