top of page
Search

Noskaidrots Apvienotās Karalistes labākais novusa spēlētājs

Sestdien, 9.decembrī, Bilstonā (Bilston) norisinājās Apvienotās Karalistes novusa federācijas (AKNF) čempionāts novusā 2023. Čempionātā dalību ņēma aktīvākie Anglijas novusisti un novusistes no dažādām Anglijas pilsētām, pārstāvot vairākus novusa klubus.


Apvienotās Karalistes novusa federācija ir dibināta jau 2009.gadā un ir vienīgā oficiāli reģistrētā novusa federācija Apvienotajā Karalistē. Pēdējos gados aktīvi AKNF iesaistās novusa pasākumu organizēšanā, novusistu meistarības uzlabošanā, piesaistot turnīriem kā jauniešus, tā arī seniorus, dāmas un kungus. AKNF draugu vidū ir vairāki novusa klubi Apvienotajā Karalistē, kā arī novusa federācijas pasaulē. Ir izveidojusies laba draudzība ar starptautisko novusa organizāciju FINSO.


Foto: Elīna Balode

AKNF novusa čempionātā 2023 dalību ņēma 26 spēlētāji, kas tika sadalīti divās grupās. Katra grupa tiekoties izspēlēja turnīru katrs ar katru. Savukārt 9.decembrī abas grupas tikās, lai izspēlētu atlikušās saspēles. Pēc turnīra spēlētāji tika sadalīti pa līgām. No nākamā gada Apvienotajā Karalistē būs divas līgas. Augstākā līga, kurā spēlēs šā gada čempionāta top 14 spēlētāji. Pirmā līgā spēlēs atlikušie 14 spēlētāji, kā arī jaunpienācēji. Runājot par nākamo gadu AKNF ir ieplānojusi vairākus turnīrus, kas veicinās novusa attīstību Apvienotajā Karalistē dzīvojošu jauniešu vidū, dāmu vidū un pāru, jaukto pāru vidū. Nākamgad septembrī plānojas jau otrais vēstniecības ceļojošais kauss, kas noriss sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Apvienotajā Karalistē. Ar aizvadītajiem un plānotajiem novusa pasākumiem AKNF ir ieņēmusi vienu no līderu lomām novusā, aktīvi veicinot tā saglabāšanu, attīstību un nodošanu mūsu bērniem un bērnu bērniem dzīvojošiem Apvienotajā Karalistē.

AKNF novusa čempionātā 2023 organizātori un sponsori bija sarūpējuši neaizmirstamu turnīru visiem tā dalībniekiem. Turnīrs noslēdzās ar vienreizēju ziemas aktivitāti, kuras laikā pieauguši kungi un dāmas ļāvās sen aizmirstam bērnības priekam - pikošanās. Tik daudz smieklu un jautrības sen nebija redzēts novusistu starpā. Dalībniekiem un organizatoriem par pārsteigumu parūpējās Ziemassvētku vecītis, kurš ieradās tieši laikā uz dalībnieku apbalvošanu un suvenīru pasniegšanu.

Apvienotās Karalistes čempionātā piedalījās 5 dāmas, no sirds apsveicam TOP 3:

1.vieta - Jeļena Novicka;

2.vieta - Jana Bajāre;

3.vieta - Elīna Balode.

Par astoņu kauliņu pavēlnieci tika apbalvota Jeļena Novicka, kura turnīra laikā savāca 18 štoses. Astoņu kauliņu pavēlnieks vīru konkurencē tika apbalvots Kaspars Tormanis, kurš savāca 56 štoses.

Apvienotās Karalistes čempionāta novusā TOP 6:

1.vieta - Māris Eglītis;

2.vieta - Andris Sudmalis;

3.vieta - Ziedonis Barbaks;

4.vieta - Kaspars Tormanis;

5.vieta - Rinalds Voits;

6.vieta - Modris Ostašovs.


Pēc apbalvošanas vairāki turnīra dalībnieki pateicās organizātoriem par labi aizvadītu turnīru, par noorganizētām aktivitātēm un vēlmi tikties pie novusa galdiem jau nākamajā gadā, kas solās būt bagāts ar dažādiem novusa pasākumiem.

AKNF čempionāta novusā 2023 atbalstītājs ir kompānija ''Ambersea'', kas vairākos pasākumos nodrošināja uzkodu galdu dalībniekiem. Īpašs paldies sociālajam medijam LAIVA par turnīru reklamēšanu un videosižeta filmēšanu. Paldies arī par sadarbību Bilstonas novusa klubam "Čangaļi'', Bostonas novusa klubam "Boston power", Willingborough novusa klubam "WellingLions" un Novuss Pool & Table Games "Black horses".


Informāciju sagatavoja

Andris Sudmalis

Apvienotās Karalistes novusa federācijas prezidents

243 views0 comments

Comments


bottom of page