top of page
Search

Novuss uzplaukst Velsā

Sestdien 21.janvārī, Velsas pilsētā Swansea, notika pirmā tradicionālās latviešu galda spēles Novuss entuziastu tikšanās. Pasākumu organizēja radošā apvienība ''Ozoli un kazenāji'' (Oaks&Brambles) ar Ellu Ošu vadībā sadarbībā ar galda spēļu klubu "Čiekurs" vadītāju Elīnu Balodi un novusa ekspertu Rinaldu Voitu.
Novusu spēlējām interesantās telpās, Elysium galerijas bārā. Interesentiem uz septiņām stundām tika izlikti trīs galdi. Uzspēlēt novusu, atsvaidzināt meistarību vai tikai pamēğināt bija ieradušies ap 10 vietējo latviešu, lielāko spēlētāju skaitu (gandrīz 20) sastādīja vietējie Velsas iedzīvotāji, kas ar milzu interesi un azartu gan vēroja, gan arī ņēma kijas rokā un stājās pie galdiem. Daudziem vajadzēja tikai nelielu skaidrojumu kā spēlēt novusu, lai spēle ietu no rokas. Īpašas ovācijas izpelnījās kuriozās situācijās iekritušie kauliņi, kad gavilēja viss bārs. Cilvēki aizvadīja vairākas pāru spēles, kuru laikā spraigas cīņas izcēlās starp ğimeņu locekļu komandām.


Pasākuma noslēgumā visi dalībnieki izteica lielu paldies par noorganizēto pasākumu, par iespēju uzzināt un uzspēlēt tradicionālo latviešu galda spēli Novusu un mēs atvadījāmies ar norunu, ka novuss Velsā vēl atgriezīsies.


Spied uz video un apskaties, kā mums gāja.
Autors: Uldis Balodis


323 views0 comments

Comments


bottom of page