top of page
Search

Pirmo reizi LNKC rīkotajā amatierteātru iestudējumu skatē “Gada izrāde” piedalās arī PLATS teātri

No kopā vērtētajām skates noslēdzošās kārtas 71 izrādēm, astoņi iestudējumi videoformātā žūrijai tika iesūtīti arī no diasporas, ko veidojuši Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienības (PLATS) teātri, par ko esam ļoti gandarīti. Te jāpiebilst, ka Latvijā vien darbojas vairāk nekā 400 teātra kopu, tāpēc konkurence nebija maza. Jāatzīmē arī, ka nofilmētās diasporas izrādes nebūt nesniedz patieso priekštatu par to, kāds būtu gūstams skatoties izrādes dzīvajā, tāpēc īpašs paldies žūrijai, kas to ņēmusi vērā. Neskatoties uz to, visas PLATS biedrteātru izrādes ir saņēmušas augstu novērtējumu, kas apliecina ar kādu nopietnību diasporas teātri gatavo savus iestudējumus.


No iespējamiem 50 punktiem, diasporas teātriem:

Trešā kategorija ir piešķirta Londonas teātrim "Trepes" par izrādi "Šakāļu uzbrukums" (33 punkti).

Otrā kategorija ir piešķirta trīs PLATS teātru kopām - Birmingemas mazajam teātrim par izrādi "Čir Čir" (39 punkti);


Jaunajam Stokholmas latviešu amatierteātrim par izrādi "Sarkangalvīte, vilks un lokomotīve" (39 punkti) un šim pašam teātrim par izrādi "Līnis murdā" (39 punkti).


Pirmā kategorija ir piešķirta Stokholmas atraktīvajam latviešu amatierteātrim ''SALA'' par izrādi "Pārvērtības" (43 punkti); Birmingemas mazajam teātrim par izrādi "Atklātā jūrā" (44 punkti) un Sanfrancisko Jaunajam teātrim par izrādi "Zelta zirgs/ The Golden Horse" (44 punkti).

Un visubeidzot augstāko kategoriju skatē “Gada izrāde 2023” ir saņēmusi Stavangeres Teātra Studija par izrādi "Noslēgtais Aplis" (48 punkti), par ko īpašs prieks.


PLATS lepojas ar saviem teātriem, apsveic visus laureātus un novēl neapstāties pie sasniegtā.


Papildu informācijai:

Sandra Bondarevska

Saieta “PLATS solis” darba grupas vadītāja

PLATS priekšsēde


4 views0 comments

Comments


bottom of page