top of page
Search

Prāta spēļu turnīra „Cietie rieksti latviešiem pasaulē” finālā iekļūst 11 komandas no 9 valstīm!

Šoruden Latviešu valodas aģentūra jau ceturto gadu pēc kārtas organizēja prāta spēļu turnīru „Cietie rieksti latviešiem pasaulē”, kurā ik gadus aktīvi piedalās diasporas skolu komandas, ģimenes, jaunieši, koru un deju kopas, kā arī citi interesenti. Piecās spēlēs piedalījās vairāk kā 40 komandas no 18 valstīm piecos kontinentos: ASV, Austrālijas, Čehijas, Dānijas, Ēģiptes, Francijas, Īrijas, Itālijas, Kanādas, Krievijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Somijas, Šveices, Turcijas, Vācijas un Zviedrijas, kopumā atbildot uz 150 āķīgiem jautājumiem.


Šī gada spēļu turnīra virstēma bija lidojums laika mašīnā, kas ļāva ietvert daudzveidīgus jautājumus par Latviju, tās notikumiem dažādos laika posmos un izpausties komandu radošajos uzdevumos.


25. novembrī plkst. 14.00 (pēc Latvijas laika) tiešsaistē notiks spēles fināls, kurā piedalīsies komandas ar spēlēs iegūto augstāko rezultātu: Riextu Riexti (ASV), Prāgas riekstkoži (Čehija), Salento sievas (Itālija), Nezinīši Īrijā un Selbridžas gulbji (Īrija), Kalna lemuri (Lielbritānija), Praktiskie latvieši Norvēģijā un Griselykke (Norvēģija), Nu? (Norvēģija, Vācija), Sviesta zivis (Somija), Zibenītis KLIK (Zviedrija).


Finālspēlē tiks noteiktas trīs labākās komandas. 1. vieta balvā saņems elektronisku dāvanu karti grāmatu e-veikalā „Jānis Roze” 150 eiro vērtībā, 2. un 3. vieta – dāvanu kartes 100 eiro vērtībā. Finālspēle notiks tiešsaistē platformā ZOOM. Pieslēgšanās saite: https://ej.uz/92f1 

(parole: 2023).


Aicinām pieslēgties arī līdzjutējus, lai aktīvi atbalstītu komandas un uzzinātu daudz jauna! Šī gada finālspēle tiks apvienota ar zaļumballi, kurā dejas spēlēs tautā iemīļotā grupa „Karakums”.

Spēļu turnīru organizē Latviešu valodas aģentūra sadarbībā ar prāta spēļu zīmolu „Cietie rieksti”. Latviešu valodas aģentūra ir izglītības un zinātnes ministra pārraudzībā esoša tiešā pārvaldes iestāde, kuras darbības mērķis ir veicināt latviešu valodas – Latvijas Republikas valsts valodas un Eiropas savienības oficiālās valodas – statusa nostiprināšanu un ilgtspējīgu attīstību. Viens no Latviešu valodas aģentūras uzdevumiem ir sniegt atbalstu latviešu diasporai ārvalstīs latviešu valodas apguvē un valodas saglabāšanā.


Sīkāka informācija

Liene Valdmane

Latviešu valodas aģentūras metodiķe

+371 22144144


17 views0 comments

Comentarios


bottom of page