top of page
Search

Raidījums “GRĀMATZĪME” atklās 4.sezonu

Šomēnes trīs gadu dzimšanas dienu svin raidījums “GRĀMATZĪME”, kuru sociālā medija “LAIVA” paspārnē vada rakstniece, literārā redaktore un žurnāliste GUNITA LAGZDIŅA-SKRODERĒNA. 14.martā sāksies jau 4.sezona.


“Kad pirms trim gadiem man piedāvāja vadīt raidījumu par un ap grāmatām, mana pirmā reakcija bija: “Nu nē! Es tak esmu cilvēks rakstošais, ne runājošais!” Publiska uzstāšanās man katru reizi sākas ar trīcošām rokām, drebošu sirdi un beidzas ar slapju muguru un aizdusu,” ar smaidu stāsta raidījuma “Grāmatzīme” vadītāja Gunita Lagzdiņa-Skroderēna, secinot, ka tagad kameras priekšā jūtas brīvāk, tomēr satraukums pirms katras “iešanas gaisā” jūtams vēl aizvien. Taču rūdīties palīdzot braucieni uz bibliotēkām, kur viņa kā rakstniece tiekas ar saviem lasītājiem aci pret aci. “Tad es atzīstos, ka uztraucos, un aicinu man droši atgādināt, ka jāelpo – tas parasti palīdz spriedzi mazināt. Un galvenais – būt pašai, nevis tēlot to, kas neesi,” Gunita iesaka šos trikus izmantot ikvienam, kurš baidās no stāšanās auditorijas priekšā.


Pirmā “Grāmatzīme” pie skatītājiem devās 2021.gada martā un līdz pat šim brīdim ik mēnesi uz sarunu par lasīšanu, rakstīšanu un izdošanu aicinājusi gan rakstošos, kuri raksta tikai savam priekam, gan rakstniekus ar lielāku vai mazāku grāmatu pūru, gan citādi ar rakstniecību saistītos. Jaunā sezona tiks atklāta 14. martā pulksten 20:00 pēc Latvijas laika, un viešņa būs žurnāliste, rakstniece un publiciste Lāsma Gaitniece, kurai tuva ceļošana, medicīna, kriminālistika un cilvēkstāsti (videoieraksts). Arī šosezon raidījumā turpināsies rubrika “Ceļam saulītē”, kurā godā tiek celtas latviešu valodas leksikas pērles.


Raidījuma tiešraides skatāmas reizi mēnesī sociālā medija “Laiva” profilā vietnēs “YouTube”, "Twitter" un “Facebook”. Savukārt visu raidījumu ieraksti vienkop pieejami “YouTube” sociālā medija “Laiva” profilā, kā arī Gunitas Lagzdiņas mājaslapā www.gunitasstasti.lv. Par “Grāmatzīmes” viesiem līdz šim bijusi visraibākā publika: Grieta Pīrāga, Inga Puriņa, Inese Ķestere, Matejs Kalns, Mērija Elizabete Kalniņa, Linda Riņķe, Linda Nemiera, Mārtiņš Zvīdriņš, Kārlis Ozols, Vineta Kravale, Ilze Aizsila, Jana Veinberga, Zane Nuts, Monika Zīle, Raimonds Platacis, Maija Pohodņeva, Modris Pelsis, Zane Grēviņa, Agate Ķīsele, Ginta Filia Solis, Ligita Paegle, Edgars Untāls, Sabīne Prūse, Kristīne Lubāniņa, Laura Vinogradova, Arno Jundze, Zane Eniņa, Inese Poriņa, Guntis Tālers, Inga Šnuka (Hilariona), Olita Tidomane, Oskars Tarvids, Bārbala Simsone, Inguna Bauere, Jekaterina Griškjāne, Inguna Dimante un Sanita Strautniece.


Sociālais medijs “Laiva” ir Anglijā bāzēta bezpeļņas organizācija, kura ar dažādiem informatīviem, izglītojošiem un izklaidējošiem tiešraides raidījumiem platformās “Facebook”, "Twitter" un “YouTube” apvieno tautiešus visā plašajā pasaulē. “Grāmatzīme” ir viens no medija populārākajiem raidījumiem.


Informāciju sagatavojusi

Elīna Balode,

sociālā medija “Laiva” producente,


7 views0 comments

Comments


bottom of page