top of page
Search

Raidījums “Uz skatuves” atzīmēs gada jubileju

Otrdien, 22. martā plkst. 21.00 pēc Latvijas laika Sociālā medija “LAIVA” raidījumā “Uz skatuves” būs gada jubileja kopš pirmā raidījuma ēterā, kas savas gaitas sāka pirms gada 23. martā. Jubilejas raidījumā satiksies gan idejas autori, gan raidījuma vadītāji Ieva Melbārde, Laura Ritenberga-Kinder, Uldis Balodis un Guntars Avinelis, lai atskatītos uz aizvadītajā gadā paveikto.

Raidījuma “Uz skatuves” idejas autore ir Oslo latviešu teātra “O’LatTe” režisore Ieva Melbārde, kuras ideju uzklausīja sociālā medija “LAIVA” vadītāji un tā radās jauns teātrim veltīts raidījums.

Sociālā medija “LAIVA” raidījuma “Uz skatuves” tiešraides notiek divas reizes mēnesī – otrdienu vakaros, tajā tiek izvaicāta kāda Latvijas teātra nozares personība vai arī notiek iepazīšanās ar latviešu amatieru teātriem pasaulē. Pirmajā sezonā raidījuma klausītāji un skatītāji tika iepazīstināti ar Pasaules Latviešu amatieru teātru savienības dalībteātriem no visas pasaules – Eiropas, Amerikas un Austrālijas.

Sarunas ar teātra nozares personībām veido gan raidījuma idejas autore Ieva Melbārde, gan arī Vācijas latviešu amatierteātra studijas “Ezīši” režisore Laura Ritenberga-Kinder. Tikšanās ar amatierteātriem veido Oslo latviešu teātra dalībnieks Guntars Avinelis.

Līdz šim raidījumā viesojušies Sanfrancisko Jaunā teātra, Reikjavīkas latviešu teātra, Bradfordas teātra trupas “Saulespuķe”, Vācijas latviešu amatiereātra studijas “Ezīši”, Birmingemas Mazā teātra, Norvēģijas latviešu amatierteātra “LATIBergen”, MAD teattteri no Somijas, sirsnīgā Briseles latviešu teātra, Oslo latviešu teātra “O’LatTe”, Sidnejas Latviešu teātra, Latviešu amatierteātra Dānijā “Pūpols”, Stokholmas latviešu amatierteātra “SALA”, Burtonas amatierteātra “Strops”, Rugbijas amatierteātra kopas “Straumēni”, Austrālijas Latviešu teātra, teātra “Holivudas koferis”, Latviešu teātra Īrijā “Sliedes”, Latviešu teātra Itālijā “Momento”, Londonas teātra “Trepes” un teātra studijas “Saime”.

Savukārt no teātra nozares personībām bijusi iespēja iepazīties ar Anriju Sirmo, Ditu Lūriņu-Eglienu, Elmāru Seņkovu, Valdi Zilveru, Paulu Timrotu, Ligitu Smildziņu, Ati Rozentālu, Dzintaru Krūmiņu, Agri Krūmiņu, Māru Ķimeli, Ēriku Otto, Leldi Vikmani un Astru Kacenu.

Tā kā raidījums notiek tiešsaistē, tad skatītājiem ir iespēja uzdot jautājumus tiešsaistes tērzētavā, kā arī vēlāk noskatīties raidījuma ierakstu, kas ir pieejami gan Facebook, gan Youtube platformās.

Raidījums tapa sadarbībā ar Latviešu Kultūras centru Birmingemā un Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienību.

Uz tikšanos raidījuma 2.sezonā.


Papildu informācijai:

Elīna Balode

Sociālā medija LAIVA producente

E-pasts: medijslaiva@gmail.com


26 views0 comments

Comments


bottom of page