top of page
Search

“Straumēnos” uzvirmo sportisks azarts

Sportiska atmosfēra 16. septembrī valdīja “Daugavas Vanagu” fonda īpašumā “Straumēni”, kur notika pirmais Latvijas diasporas novusa klubu un vēstniecības sadraudzības turnīrs novusā.


Turnīru organizēja Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē kopā ar sociālo mediju “LAIVA”, kurš vieno tautiešus visā pasaulē, informējot par aktualitātēm Latvijā un ārpus tās, kā arī piedāvājot dažādus tiešraides raidījumus vietnēs “Facebook”, ''Twitter'' un “YouTube”.


Sveicot novusa turnīra dalībniekus, Latvijas vēstniece Ivita Burmistre pateicās visiem dalībniekiem par atbalstu turnīra organizēšanā, kā arī vēlēja veiksmi un sportisku azartu kausa izcīņā. Atgādinām, ka Latvijas vēstniecība pērnruden 10. ikgadējā diasporas organizācijas pārstāvju sapulcē saņēma novusa galdu kā pārsteiguma dāvanu no tautiešiem Apvienotajā Karalistē. Vēstniece apliecināja, ka galds tiek regulāri izmantots gan ikdienā, gan diplomātiskā korpusa pasākumos.


Turnīrā piedalījās deviņi novusa klubi no Apvienotās Karalistes: Boston Novuss Club “Boston Power”, Hull Novuss Club, Galda spēļu klubs “Čiekurs”, Birmingemas Novusa klubs/Birmingham Novuss Club, Novuss Pool&Table Games “Black Horses”, Wellingborough Novuss Club “WellingLions”, Wigan Novuss Club, Telford Novuss Club, Bilston Novuss Club “Čangaļi”, kā arī vēstniecības komanda. Jaunākajam dalībniekam bija deviņi gadi, vecākajam – ap 60. Jāpiebilst, ka Galda spēļu kluba “Čiekurs” sastāvā spēlēja viens anglis, kuram šis latviešu nacionālais sporta veids ļoti patīk. “Šī ir superīga spēle!” atzina Mārtins Salivans, priecīgs gan par iespēju uzspēlēt, gan par draudzīgo atmosfēru, kas valdīja “Straumēnos”.


Pēc sīvām cīņām visas dienas garumā ceļojošais novusa kauss tika piešķirts Novuss Pool&Table Games “Black Horses”. 2. vieta uz goda pjedestāla pienācās bostoniešiem, kuri 3. vietā atstāja tautiešus no Birmingemas.


“Produktīvi pavadīta brīvdiena savējo lokā,” pēc mačiem atzina ne viens vien pasākuma dalībnieks un izteica cerību, ka šis kļūs par ikgadēju pasākumu, kurā satikties visiem aktīvajiem novusa klubiem un apspriest nākotnes mērķus un ieceres.
Informāciju sagatavoja

Elīna Balode,

sociālā medija “Laiva” pārstāve


29 views0 comments

Comments


bottom of page