top of page
Search

Teātra studija “Saime” atzīmē 10. jubileju

“Visa plašā pasaulīte apakš mazas cepurītes” šis moto jau 10 gadus pulcē teātra studijas “Saime” ļaudis, kuri vēlas izpausties radoši. 21. oktobrī plašā draugu lokā Pīterboro bāzētā studija nosvinēja savu 10. jubileju.

Latvieši ir teātra mīlētāji, to apliecina daudzi tautieši, kuri par savu dzīvesvietu izvēlējušies Apvienoto Karalisti (un ne tikai), kur darbojas vairāki amatierteātra kolektīvi. Pīterboro bāzētā teātra studija “Saime” šogad svin jau 10. jubileju. Pa šiem gadiem, kā tautā saka, caur “Saimes” vadītājas Mārītes Seņkovas rokām izgājuši aptuveni 50 aktieri. Viņa atceras, ka ideja par teātra spēlēšanu radusies 2013. gadā, bet reāli darboties sākuši vien pēc gada. Pirmā izrāde skatītājiem izrādīta 2015. gadā. Kolektīvs izvēlas tādu repertuāru, kas balstīts uz humoru. Tie ir dažādi humoristiski skeči. “Bet humoram jābūt baltam un jānāk no sirds,” sarunā ar sociālo mediju “Laiva” piemetināja M. Seņkova.

Vaicāta par lielāko sasniegumu šajā desmitgadē, vadītāja min izrādi, ko kolektīvs iestudēja angļu valodā un izrādīja uz angļu teātra skatuves angļu publikai. “Interesanti, ka viņi smējās ne tur, kur mēs gaidījām. Īstenībā viņi smējās visu laiku, un tas mūs iedrošināja vēl vairāk,” ar gandarījumu atceras M. Seņkova.

21. oktobrī Pīterboro uz “Saimes” jubileju bija ieradušies seši amatierteātri no Lielbritānijas: Jorkšīras latviešu improvizācijas teātris “Spogulis”, Birmingemas Mazais teātris, Londonas teātris “Trepes”, Mansfīldas teātra trupa “Klēts”, Burtonas amatierteātris “Strops” un Bredfordas teātra trupa “Saulespuķe”. Dalībniekus izklaidēja pašu iestudēti teatrāli priekšnesumi, dziesmas un deju kolektīva “Zīlaine” paraugdemonstrējumi, kā arī notika “Saimes” uzņemtās kinofilmas “Sausā lapa” demonstrējums. Jāpiebilst, ka šī nav vienīgā īsfilma, ko uzņēmusi studija. Šādi viņi kopā ar “Alder Video Studio” izpaužas laiku pa laikam.

Pasākuma neoficiālā daļa turpinājās ar DJ Alda spēlētu balli, kurā arī netrūka dažādu atrakciju.


Informāciju sagatavoja

Gunita Lagzdiņa-Skroderēna ,

sociālā medija “Laiva” pārstāve

E-pasts: medijslaiva@gmail.com


18 views0 comments

Comments


bottom of page