top of page
Search

Zolīte iekaro Angliju

Sestdien 3.decembrī Anglijas ciemā Witcombe notika vēl nebijis notikums latviešu diasporas sporta dzīvē - Lielbritānijas čempionāta zolītē 2022 noslēgums, kas sastāvēja no deviņiem posmiem. Noslēdzošo posmu Ziemas kausu zolītē apmeklēja spēlētāji no dažādām Anglijas pilsētām, no Latvijas un no Austrijas, kopumā 18 dalībnieku. Pavisam čempionātā dalību ņēma rekordliels dalībnieku skaits - 43 spēlētāju.Sestdienas pasākums aizritēja spraigās cīņās, jo starp top 3 varēja nokļūt vairāki zolmaņi, tāpēc katra izspēle, kārta, mazie punkti un lielie punkti bija no svara. Pasākuma laikā bija padomāts arī par atbalstītāju izklaidēm. Mammas ar bērniem spēlēja dažādas galda spēles, taisīja puzurus un citus Ziemassvētku eglīšu rotājumus, kurus katrs varēja ņemt uz mājām un karināt savās eglītēs.


Pasākumu apbēdināja fakts, ka viena dalībnieka bērnu nācās nogādāt slimnīcā. Uz organizātoru aicinājumu saziedot bērnam mazai atveseļošanās dāvanai atsaucās visi dalībnieki un tika saziedota iespaidīga naudas summa, par kuru tika nopirkta mīkstā manta, Peter Rabbit, un pārējā nauda tika nodota bērna mammai. Organizātori izsaka lielu paldies visiem dalībniekiem par viņu dāsno atbalstu.


Par Ziemas kausa 2022 zolītē uzvarētājiem kļuva:

1.vieta - Roberts Bīriņš (Austrija),

2.vieta - Kārlis Pētersons,

3.vieta - Jorens Igalis.

Kopvērtējumā par Lielbritānijas čempionāta Zolītē 2022 uzvarētājiem kļuva:

1.vieta - Jorens Igalis,

2.vieta - Andis Brēdiķis,

3.vieta - Kaspars Grabovskis.

Par lielāko zolmani ar 22 uzvarētajām zolēm deviņos posmos kļuva Arvo Ozoliņš.


Lielu paldies arī čempionāta un kausa atbalstītājiem. Svētku kliņğeri gatavoja "Peles virtuve", balvas un suvenīrus pēc Elīnas Balodes dizainiem veidoja ''Juniper Visual'' un ''Creative Chestnut''.

Pēc oficiālās apbalvošanas ceremonijas visi lika galvas kopā un sāka plānot jau nākamā gada čempionātu. Organizātori uzklausīja un ņēma vērā vairākus vērtīgus padomus un cer, ka nākamais čempionāts būs vēl labāk organizēts un apmeklēts.

Čempionāta organizātori: Uldis Balodis, Elīna Balode, Dainis Cekuls, Spēļu klubs "Čiekurs", Neatkarīgais Telfordas novusa klubs.


Vēlreiz visiem liels paldies par dalību un atbalstu. Turpināsim popularizēt zolīti arī nākamgad, jo kā zināms zolīte kopš 2021.gada ir iekļauta Latvijas Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā!

Tiekamies jau pavisam drīz!

Foto - Elīna Balode

Autors - Uldis Balodis231 views0 comments

Comments


bottom of page