top of page
Search

Zolīte – spēle, kas vieno latviešus

Updated: Oct 26, 2022

Jau no seniem laikiem, latviešiem ir pašiem sava kāršu spēle "Zolīte". Zolīte ir prāta kāršu spēle, jo lai uzvarētu, vairāk par veiksmi nepieciešamas labas spēlēšanas prasmes un ass prāts. To spēlē daudz latviešu gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Lielbritānijā dzīvojošie latvieši nav izņēmums.


Divi vīri Anglijā, Uldis Balodis (galda spēļu kluba "Čiekurs" vadītājs) un Dainis Cekuls (Telford Novusa kluba vadītājs) apvienojās, lai atdzīvinātu zolīti starp Lielbritānijā dzīvojošiem latviešiem un izveidoja Lielbritānijas čempionātu zolītē. Čempionāts sastāv no deviņiem posmiem un tiek aizvadīts Witcombe ciematā un Telford pilsētā. Svētdien, 27.februārī tika aizvadīts čempionāta 2.posms. Uz to pieteicās ap 30 dalībnieku. Kā izteicās paši spēlētāji, tad viņi ir priecīgi, ka beidzot kāds ir saņēmies sarīkot zolītes turnīrus. Starp spēlētājiem ir tādi, kas vairākas reizes ir startējuši Latvijas zolītes čempionātos un ir tādi, kas zolīti spēlē tikai draugu lokā. Starp daudzajiem spēlētājiem ir arī dažas dāmas, kas šad un tad var apspēlēt pat rūdītus spēlētājus.

Kā norāda čempionāta rīkotāji, tad visi ir aicināti pieteikties un izmēğināt savus spēkus zolītē jau 3.posmā, kas notiks "Witcombe and Bentham village hall", Witcombe ciemā 27.martā.

Rīkojot Lielbritānijas čempionāta posmus, Uldis un Dainis cer, ka tie, kas ieradīsies spēlēt kļūs par labiem draugiem, palīdzēs uzturēt latviešu valodu starp spēlētājiem, kas savukārt var palīdzēt apzināt kur un cik daudz latviešu dzīvo.

Lielbritānijas čempionātu zolītē atbalsta Rineta Auziņa "Woodallure4you" ar medaļām, Sandra Granta "Juniper Visual" ar personalizētām krūzītēm un Iveta Johansone "Peles virtuve" ar garšīgām uzkodām.

Foto autors: Elīna Balode
Papildu informācijai:

Elīna Balode

Sociālais medijs LAIVA

7 views0 comments

Commentaires


bottom of page