top of page
Search

Latviešu amatierteātra Itālijā “Momento” viesizrāde Latvijā!

Latviešu teātris Itālijā “Momento” sveic Latvijas Dramaturgu teātri septiņpadsmit gadu jubilejā un dāvanā uz Rīgu ved izrādi “Latviešu sieviete Itālijā (tikai) iepazīstina ar sevi”.


Tāpat kā Dramaturgu teātris arī “Momento” līdz šim ir iestudējis tikai dzīvo latviešu autoru darbus, tā atbalstot latviešu dramaturgus un dramaturģijas attīstību Latvijā. Lai taptu izrāde, pirms gada “Momento” aicināja talkā talantīgo latviešu režisoru Regnāru Vaivaru. Viņš piekrita un sākās kopīgs darbs. Uzklausot Itālijā dzīvojošo sieviešu stāstus un iedvesmojoties no tiem, Regnārs Vaivars radīja tekstus un iestudēja izrādi. Izrādi, kurā tiek izspēlētas latviešu sieviešu dažādās izvēles atšķirīgā laikā un mainīgā telpā, un kāpēc viena no šīm izvēlēm ir teātris. Teātris, kas savieno laiku un telpu.

Izrādes “Latviešu sieviete Itālijā (tikai) iepazīstina ar sevi” pirmizrāde notika 2023. gada

oktobrī, Norvēģijas pilsētā Bergena, Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienības (PLATS) rīkotajā saietā “PLATS solis 2023”.


Pēc pirmizrādes latviešu teātra kritiķe un teātra zinātniece Edīte Tišheizere žurnālā “Teātra Vēstnesis” raksta: “Režisoru Regnāru Vaivaru no Latvijas bija ”izrakstījis” Romas teātris “Momento”, lai kopdarbā radītu iestudējumu “Latviešu sievietes Itālijā (tikai) iepazīstina ar sevi”. Tā bija viena no festivāla virsotnes izrādēm ar spēcīgu pēcgaršu. Šķietami nepretenciozie, bet noteiktā režijas rāmī ieliktie personiskie stāsti zemstrāvā atklāja – iespējams, ka aktrisēm negribot un nemanot, jo viņas devās prom mīlestības, nevis ekonomisku iemeslu dēļ, - nepārejošu vientulības un citādības sajūtu ārpus mājām. Un artistiska dzīves svinēšana to sajūtu

varbūt nomāca aktrisēm, bet padarīja jo skaidrāku vērotājiem”.


Izrāde Rīgā būs skatāma 16. martā pulksten 16:00 Dramaturgu teātra telpās, Kr.Barona 130/12. Ieejas biļetes var iegādāties šeit: www.bezrindas.lv


Izsakām lielu pateicību Dramaturgu teātrim ( https://dramaturguteatris.lv/ ) par iespēju parādīt savu veikumu Latvijā un tiekamies Dramaturgu teātrī!


Teātra “Momento” vadītāja Lāsma Pintere

Foto: Teātra “Momento” arhīvs

22 views0 comments

Comments


bottom of page