Politisko diskusiju cikls “Katrs pats sev politiķis! (Maijs 2021)

Vai vērts piedalīties vēlēšanās Latvijā, dzīvojot ārzemēs? Kādi ir vēlētāju pienākumi un tiesības? Un kā funkcionē partijas Latvijā? Izteikt viedokli par šiem un citiem ar politiku saistītiem jautājumiem aicināts ikviens latvietis jebkur pasaulē, piedaloties diskusiju ciklā "Katrs pats sev politiķis!". Sociālā medija "LAIVA" un Latviešu Kultūras centra Birmingemā kopīgi veidotās tiešsaistes diskusijas.

Projektu finansiāli atbalsta Sociālais medijs “LAIVA”, Latviešu Kultūras centrs Birmingemā, Politisko diskusiju klubs Lielbritānijā, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Latvijas Republikas vēstniecība Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē.

Diaspora kā vēlētājs. Kāpēc diasporai jāpiedalās vēlēšanās? Pirmās pašvaldības vēlēšanas, kurās piedalās diaspora. Kādi tam ir ieguvumi, kādi riski?

kolaza.politikis.jpg

Partiju sistēma Latvijā no 20.gs. sākuma līdz mūsdienām. Partiju veidošana, iesaistīšanās partijā un partijas atbalstīšana. Partiju iekšējā demokrātija. Kā funkcionē partijas?

Kas un kā var pieteikties kandidēšanai vēlēšanās? Partijas un pašvaldības. Kas ir pozīcijas partijas un opozīcijas partijas? Kāpēc vēlētājs pirms vēlēšanām atbalsta partiju, bet pēc vēlēšanām ātri klūst par “neatbalstītāju”? Kāpēc ir svarīgi izprast partiju un vēlēšanu sistēmu, lai pieņemtu lēmumu, par ko balsot.

Pašvaldību un Saeimas vēlēšanas - kopīgais un atšķirīgais. Vēlēšanu kārtība, deleģējums, personālijas, atbildība. Centrālās partijas organizācijas sasaiste ar partijas vietējām nodaļām.

Vai balsošana tiesība vai pienākums? Kāpēc vēlētājs nosoda un kritizē vēlēšanu sistēmu Latvijā? Vai vēlētāja kritika ir pamatota? Vai vēlētāja atbildība aprobežojas ar balsojumu vēlēšanās? Arī vēlētājs ir amatpersona. Kā tiek skaitītas balsis un kāpēc vēlētāji ievēlē tos, kurus nevēlas ievēlēt? Godīgas balsu skaitīšanas sistēmas nav.

Vēlēšanas – mīti un realitāte. Vēlētājs nesaprot, vai nevēlas saprast? Populārākās leģendas un mīti par vēlēšanām. Kāpēc sabiedrībā rodas mīti? Kāpēc būt neapmierinātam ar vēlēšanu rezultātiem ir populāri?

Sociālā medija LAIVA raidījumi latviešiem visā pasaulē (Maijs 2021 - Februāris 2022)

Projekta mērķis ir uzturēt saikni ar diasporas latviešiem pasaulē, sekmējot diasporas medija attīstību, veidojot kvalitatīvu un nozīmīgu saturu Latvijas nacionālās kultūrtelpas bagātināšanai, latviskās apziņas un dzīvesziņas izziņas vairošanai, nodrošinot latviešu pasaulēsaliedēšanu attīstot to valodas prasmes, iesaistot atraktīvās spēlēs un pasākumos, informējot par nozīmīgām aktualitātēm un sniedzot iespēju tiešsaistē diskutēt par nozīmīgiem notikumiem, kā arī, uzrunāt un iepazīt izcilas Latvijas personības.

Projekta uzdevumi:

  1. sociālā medija kapacitātes stiprināšana;

  2. kvalitatīva satura radīšana, visa vecuma latviešu diasporas pārstāvjiem pasaulē, radot un tiešraidē translējot trīs raidījumu ciklus, 100 raidījumu apjomā:

    • raidījums ''Cietās zīles'';

    • raidījums ''Latvietis sirdī'';

    • raidījums ''Pasaku kamolīts''.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem (#SIF_MAF2021).